Dünya

Hafta sonu için altı okuma önerisi

Özel içerik

Hafta sonu kararsız kitap severler için Ithaki Yayınları tarafından yayınlanan yeni kitaplardan oluşan yeni bir okuma listesi hazırladık.

İyi okumalar dileriz…

sebep

Kate’in günlük yazıları, röportajları ve olayla ilgili makalelerinden oluşan Motive, kısmen hayatta kalma hikayesi, kısmen ürkütücü bir korku hikayesi.

Modern Soslu Postmodern Makarna

Yazar, ilk öykü kitabı Kara Gergedan’dan sonra bu kez Modern Soslu Postmodern Makarna ile karşılıyor.

Senin Yerin Hayatında Değil

Hikaye toplamı Asker Elliot Smith More’u Dinlemek İstemiyor ve Mükemmel Bir Mesafe romanıyla tanıdığımız Utku Yıldırım’ın üçüncü kitabı hayatınızda değil, Yerin sizsiniz… İkinci hikayede sorular sanatın gündelik akıştaki işlevini sorgulayan, çıkış yolu bulmak için müziğin ve edebiyatın peşinden koşanları, hayatta kendine yer bulamayanları Utku Yıldırım anlatıyor. Dünyayı kuran notlar ve sözler dünyadan kaçmaya yeter mi?

Dünyanın diğer tarafı

Meltem Dağcı’nın ilk öykü özeti: Dünyanın Öteki Ucu…

Bizden biri

Birinci Dünya Savaşı’nda ölen kuzeni GP Cather’den esinlenerek ve gerçek tanıklıklara dayanarak Willa Cather tarafından yazılan Bizden Biri idealist ve romantik bir adamı canlandırırken, Amerikan ulusunu derin bir değişimin eşiğinde tasvir ediyor.

Karmaşık Duygular

Stefan Zweig, zihin ve kalp arasındaki çatışmayı titizlikle ele aldığı Complex Emotions ile en uygun işlerinden birine imza atmış.

Kitap sayfası için iletişim:

[email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu