Haber

Yolunu kaybeden ekipler, önlerindeki köpeği takip ederek yardım bekleyen köye ulaştı.

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine bağlı Payamburnu Mahallesi’nde DEPREM’in çarptığı yolda yolunu kaybeden Konyaaltı Belediyesi Sivil Savunma Servisi ekibi, önlerindeki köpeği takip ederek yardım beklemek üzere köye gitti. Karlı yolda koşan köpeği yaklaşık 5 kilometre takip eden grup, yardımı köye ulaştırdı.

Kahramanmaraş’ta Türkiye’yi sarsan ve 10 ili etkileyen iki büyük depremin ardından ölü ve yaralı sayısı her geçen gün artarken, bazı noktalarda arama çalışmaları sürüyor. Depremden etkilenen bölgelere yardım götürmeye çalışan ekiplerin çalışmaları sürüyor. Konyaaltı Belediyesi Sivil Savunma Servis ekipleri, Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine bağlı karlı bölgelerde bulunan ve ulaşımın zor olduğu köylere ulaşmaya çalışıyor.

Ekipler, dün aldıkları ihbarla ilçede yola düşen kar ve kayalar nedeniyle ulaşılamayan Payamburnu Mahallesi’ne ulaşmak için yola çıktı. Kapanan yol için alternatif rota oluşturan ekip, bir süre sonra yolunu kaybetti. Ekip önlerine çıkan köpeği takip etmeye karar verdi ve koşmaya başladı. Karla kaplı yolda yaklaşık 5 kilometre köpeği takip eden ekip, son olarak Payamburnu Mahallesi’ne ulaştı. Gruplar, daha önce yardımın ulaşmadığı bölgenin acil ihtiyaçlarını karşıladı.

Köpeğin peşine düşen ekip, bu anları cep telefonuyla kaydetti. Yaşadıklarını hayretle kaydeden gruptakiler, “Bizi köye götürüyor. Küçük bir köpeğimiz bize rehberlik ediyor. Sanırım mahsur kalanlar son çare olarak köpeklerini gönderdiler ve biz de kaybettik.” Yolda. Köpeği görünce peşine düştük, inşallah bizi köye götürüyordur” dedi.

karesi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu