Haber

Washington’daki Türkiye Büyükelçiliği’nde deprem yardım kampanyası gönüllülerine teşekkür töreni

Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenenler için düzenlenen yardım kampanyasına katılan gönüllülere teşekkür belgesi verdi.

Büyükelçilik rezidansında düzenlenen törende Mercan, günlerce emek harcayan gönüllüleri yardım malzemelerini tek tek tasnif ederek kutulara yerleştirmeye davet ederek belgelerini takdim etti.

Büyükelçi Mercan gönüllere hitaben yaptığı konuşmada, “Hepinize ne kadar teşekkür etsek azdır. Siz olmasaydınız bu olmazdı. Haklarınız ödenmez” dedi. söz konusu.

Mercan, yaklaşık 250 gönüllünün katıldığı programda toplanan yüklü miktarda yardımlara dikkat çekerek, “Sizlerin değerli katkıları sayesinde bu kadar malzemeyi hızlı bir şekilde ayıklayıp sevk edebildik. ABD bizi destekledi.” dedi.

Konuyla ilgili Büyükelçilikten yapılan açıklamada, “Bugüne kadar ABD’nin farklı noktalarından Büyükelçiliğimize çadır, battaniye, uyku tulumu, ilaç ve gıda gibi toplam 234 ton ayni yardım malzemesi bağışlanmıştır. 2 Mart 2023. 2500 tonu geçmesi bekleniyor.” terimler yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu