Haber

Sivas’ta Kur’an-ı Kerim’e basan cumhurbaşkanı adayı gözaltına alındı

SİVAS’ta Genel Kurul ve dernek başkanlığı seçimi sırasında Kur’an-ı Kerim’i 3 kez öpen ve ardından ayağıyla üzerine basan lider adaylarından SK, ‘dini değerleri aşağılama’ suçundan gözaltına alındı. .

Olay, Yenidoğan Mahallesi Safa Camisi’nde meydana geldi. Cumhurbaşkanlığı adaylarından SK, Safa Camii ve Kur’an Kursu Kurma ve Yaşatma Derneği Genel Kurulu’nda konuşma yaparken, dernek başkanlığı seçimi sırasında önce Kur’an-ı Kerim’i 3 kez öptü, üzerine koydu. başını yere koydu ve sağ ayağıyla üzerine bastı. Bu anlar camideki dernek üyeleri tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Camideki dernek üyeleri de SK’ye bu eylemine tepki gösterdi. Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafın ardından Sivas Valiliği soruşturma başlattı. Kısa sürede polis tarafından yakalanan SK, ‘dini değerlere hakaret’ suçundan gözaltına alındı.

VALİLİK: GÖRSEL ETKİLİYİ ŞİDDETLE KINIYORUZ

Olayın ardından Sivas Valiliği yazılı açıklama yaptı. Valiliğin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Bugün Safa Camii ve Kur’an Kursu Kurma ve Yaşatma Derneği Genel Kurul ve Dernek Başkanlık Seçimi sırasında Dernek Lider adaylarından SK isimli bir kişi kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i üç kez öperek alnına koydu. Camide dernek üyelerine konuşma yaptığı sırada yere bırakıp ayağıyla üzerine bastı.Şahıs, Sivas İl Emniyet Müdürlüğü Emniyet Şube ekiplerimiz tarafından ‘Suç’ suçundan yakalanarak gözaltına alındı. Dini Değerleri Aşağılama’ suçundan dolayı Sivas Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından soruşturma başlatılmıştır. Yüce Kitabımıza karşı yapılan bu alçakça eylemi şiddetle kınıyoruz. “Kişiler kanun önünde gerekli cezayı alacaktır.”

sarkoy-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu