Ekonomi

SEDDK’dan Devlet Destekli Ticari Alacaklar Sigortası beyanı

Sigorta ve Bireysel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) tarafından bugün Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğde şu ifadelere yer verildi:

“Bugün itibari ile uygulamaya koyduğumuz Devlet Destekli Ticari Alacaklar Sigortası Sistemi ile ‘Devlet Bazlı Sigorta’ya ek olarak sektörde bilinen adıyla KOBİ’lerin Ticari Faaliyetlerine Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacaklar Sigortası, DDAS. KOBİ’lerin Finansmanına Yönelik Ticari Alacak Sigortası, Sigortacılık ve Bankacılık 2019 yılından bu yana KOBİ’lerin ticari alacaklarını garanti altına alarak alacak riskinden uzaklaşmalarını ve ticari faaliyetlerine daha fazla odaklanmalarını sağlıyoruz. Devlet Kaynaklı Ticari Alacak Sigortası Sistemine eklediğimiz yeni çalışma ile KOBİ’lerin ihtiyaç duydukları krediye ulaşabilmeleri için faaliyetlerini geliştirmeleri gerekiyor.”

Açıklamada, her iki çalışmanın da 2021 yılında kurdukları Özel Riskler Yönetim Merkezi tarafından sunulacağı belirtilirken, Devlet Destekli Fuar’da sunulan çalışmalarla KOBİ’lerin ticari hayatta finansal açıdan daha güçlü hale gelmelerinin amaçlandığı belirtildi. Ticari Alacaklar Sigorta Sistemi.

karapurcekajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu