Yaşam

Nursel Reyhanlıoğlu kimdir, nerelidir? Nursel Reyhanlıoğlu’nun Siyasi Hayatı

Eski milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu da son günlerde gündem yaratan isimlerden biri. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na deprem bölgesinde söylediği sözler sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Nursel Reyhanlıoğlu’nun hayatı ve siyaset mesleği birçok kişi tarafından merak ediliyor. Peki Nursel Rehanlıoğlu kimdir, kaç yaşında, nerelidir? Nursel Reyhanlıoğlu hangi partilerde milletvekilliği yaptı? Detaylar burada…

Nursel Reyhanlıoğlu kimdir?

Nursel Reyhanlıoğlu, 3 Mart 1968’de Kahramanmaraş’ta Fatma ve Alaeddin çiftinin kızı olarak dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Maraş’ta tamamladıktan sonra üniversite için Ankara’ya gitti.

Ankara Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde okudu. Üniversiteden mezun olduktan sonra eczacı olarak çalışmaya başladı.

2001 yılından itibaren Adalet ve Kalkınma Partisi’nde değerli görevlerde bulundu. Partide İl Hanım Kolları’nın kuruluşunda rol oynadı. 2009 yılına kadar Yönetim ve İcra Kurulu’nda görev yaptı.

2009-2015 yılları arasında AKP Kahramanmaraş Kadın Kolları Başkanlığı yaptı.

2015 yılında Kahramanmaraş’tan Milletvekili seçildi. 2018 yılına kadar milletvekili olarak görev yaptı.

25. ve 26. dönem Kahramanmaraş Milletvekili olarak göreve başlayan Reyhanlıoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yasama çalışmalarını yürüttü. Bugün eczacı olan Nursel Reyhanlıoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

harranajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu