Haber

Mustafakemalpaşa Belediyesi “Ayın Vatandaşı” Seçti

Mustafakemalpaşa’da zindelik ödüllendiriliyor ve güzellik akımı büyüyor.

Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi, 2023 yılının ilk ‘Ayın Vatandaşı’nı seçti. İhtiyaç sahibi 2 ailenin evlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan Paşa Garajı esnafı, belediye meclisi tarafından ödüllendirildi. Önder Mehmet Kanar, 2022 yılında incelikleri ödüllendirmek için başladıkları pratiğimin örnek bir yetkinlik hareketine dönüştüğünü söyledi.

2022 yılı boyunca ilçede gönüllülüğüyle örnek teşkil eden Mustafakemalpaşa Belediyesi, Şubat Olağan Meclis Toplantısı’nın ilk oturumunda “Ayın Vatandaşı” ödülünü verdi. Mustafakemalpaşa semti esnaflarından “Paşa Garaj”, evlerini sıfırdan kurarak yardıma muhtaç iki ailenin tüm barınma ihtiyaçlarını karşılayarak örnek oldu.

Hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle ilçedeki her bireyin eşit şartlarda yaşamasını sağlayan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Hayırlı elçilerimizin sayısı her geçen gün artıyor, Allah hayırlarınızı kabul etsin. “

“GÜZELLİK VE İYİLİK PAYLAŞILDIKÇA BÜYÜR”

Mustafakemalpaşa’da iyiliğin çığ gibi büyüdüğünü vurgulayan Önder Kanar, “Yatağa aç giren her bireye bir borcumuz var. Göreve geldiğim ilk andan itibaren kurduğumuz iyilik zinciri sayesinde ilçemizde hiç kimse aç yatmadı, yatmayacak da. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzde bulunan aşevi, mama ve giyecek bankası sayesinde ilçemizde iyilik çığ gibi büyüyor. Hayırsever insanlarımız ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi gören aşevi sayesinde ilçemizde her gün onlarca bireye sıcacık yemekler ulaşıyor. Allah ilçemizde bulunan tüm hayırseverlerin hayırlarını kabul etsin. Paşa Garaj ailesine teşekkürlerimi sunarım. Tüm esnaflara örnek bir çalışma olduğunu düşünüyorum” dedi.

Mustafakemalpaşa Belediyesi Şubat Olağan Meclis Toplantısı’nın ilk oturumunda ödülle taçlandırılan uyum elçileri, Paşa Garajı üyeleri Lider Kanar’a teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu