Haber

Kocaeli’nden 48 gönüllü sağlık personeli deprem bölgesine uğurlandı

Kocaeli Sağlık Müdürlüğü’ndeki 48 işçi, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Kahramanmaraş merkezli bölgeye isteyerek gitti.

Uzman doktorlar, hemşireler, temizlik ve takviye servisleri ile şoför ve güvenlik çalışanlarından oluşan grup, valilik önünde toplanarak yola çıktı.

Gönüllü işçiyi, İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, İşçi Hizmetleri Lideri Onur Kasımoğlu, Başkan Yardımcısı Işık Çelik, çalışma arkadaşları ve aileleri uğurladı.

“Oradaki vatandaşlarımızın bize ihtiyacı var”

İl Sağlık Müdürü Pehlevan, çalışanın yaklaşık 10 gün bölgede kalacağını belirterek, “Oradaki vatandaşlarımızın bize ihtiyacı var. Gönüllü olarak giden personelimize teşekkür ediyorum. Sayın Valimiz Seddar Yavuz da deprem bölgesinde. Bölgeye personel desteğimiz önümüzdeki günlerde de devam edecek.” sözlerini kullandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım üssü ile yola çıkan işçi, Sabiha Gökçen ve İstanbul havalimanlarından uçaklarla Kahramanmaraş, Hatay, Adana ve Adıyaman’a gidecek.

Kocaeli’den ayrılan ve deprem bölgesinde 4 ilde görevine devam eden 331 işçi var. Toplam 521 işçinin görevlerini tamamlayarak geri döndüğü öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu