Haber

Kılıçdaroğlu SMS gönderdi, BTK yasaklama kararı aldı

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Kredi kartı borçlarınız banka hesabından devralınacak” yazılı SMS göndermesinin ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurumu (BTK) yasaklama kararı aldı. bankalar devletimizin hazinesi tarafından”.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Cumhur İttifakı ortakları ve milletvekili adaylarının seçmene SMS göndermesine haftalardır sessiz kalan BTK, Kılıçdaroğlu’nun SMS göndermesini engellemek için yasak kararı aldı. İddiaya göre BTK, GSM operatörlerini yaptırımlarla da tehdit etti.

BTK Lideri Ömer Abdullah Karagözoğlu imzalı “SMS, MMS, aramalar için önemli uyarı” başlıklı yazı bugün tüm GSM operatörlerine “acil not” ile gönderildi. Yazıda, Yüksek Seçim Kurulu’nun 15 Mart 2023 tarihli “Vatandaşların elektronik posta adreslerine, mobil veya sabit elektronik posta adreslerine görsel, işitsel veya yazılı mesaj gönderilerek propaganda yapılması yasaktır. telefonlar”.

‘İPTAL ETTİK’ DİYORUZ

GSM operatörlerinin mevzuata sıkı sıkıya uymaları istenmiş ve “Şirketinizin ilgili mevzuata aykırı bir SMS gönderdiği veya arama yaptığı tespit edilmesi durumunda gerekli işlemlerin yapılacağı bilgisini ve gereğini arz ederim” denildi. ilgili mevzuat çerçevesinde yetkilendirmenin iptali de dahil olmak üzere kurumumuz tarafından alınacaktır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu