Haber

KESME YÖNTEMİYLE 2 MİLYON LİRA ÇALAN İSTANBUL-TURİSTLERDEN 15 ŞÜPHELİ YAKALANDI

HAVAALANI’ndan yolcu taşıyan otobüslerden taksici olduklarını söyleyerek inen turistler, çivi çakma tekniğiyle yaklaşık 2 milyon lira çalan 15 kişinin eş zamanlı operasyonuyla yakalandı. Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, özellikle Beyoğlu, Şişli ve Beşiktaş çevresinde turistleri taksici olduklarını söyleyerek kandıran şahısların çivi çakma formülü ile hırsızlık yapması üzerine çalışma başlattı. Zanlıları tespit eden polis ekipleri, havalimanından yolcu taşıyan otobüslerin yanaştığı ve çevrede durduğu otobüs duraklarının ardından 3 ay boyunca teknik ve fiziki takibe başladı.

ÇİVİ SİSTEMİ İLE 2 MİLYON LİRALIK HIRSIZLIK

Yapılan takip sonucunda zanlıların özellikle Beşiktaş, Beyoğlu ve Şişli çevresinde havalimanından yolcu taşıyan otobüslerden inerek turistlerin yanına gittikleri ve kendilerini taksi şoförü olarak tanıttıkları, daha sonra da olay yerine geldikleri ortaya çıktı. Çivileme işlemi ile yabancı paranın geçerliliğinin kontrol edilmesi. 32 turistten 2 milyona yakın lirayı bu şekilde çaldığı belirlenen 15 zanlı, geçtiğimiz Cuma günü Beyoğlu, Gaziosmanpaşa, Zeytinburnu, Maltepe, Bayrampaşa, Şişli, Eyüpsultan ve Esenyurt’ta 23 adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda yakalanarak gözaltına alındı. .

Zanlılar, İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği’ndeki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu