Haber

İstanbul’da şehrin ortasında kasırga paniği: ‘Amerikan filmi gibiydi’

İstanbul’da şehrin ortasında kasırga paniği: “Amerikan filmi gibiydi”

İSTANBUL – Başakşehir’de çayırlık alanda meydana gelen hortum cep telefonu kameralarına yansıdı. Hortumu gören bazı vatandaşlar paniğe kapılıp uzaklaşırken, olayla ilgili konuşan bir esnaf, “Amerikan filmleri gibiydi” dedi. yorum yaptı

Başakşehir Güvercintepe Mahallesi’nde son gün akşam saatlerinde bir çayırlık alanda çıkan hortum görenleri şaşkına çevirdi. Bazı vatandaşlar hortumdan kaçarken, bazıları da o anları cep telefonlarıyla kaydetmek istedi. Kentin ortasında meydana gelen hortuma şaşıran bir vatandaş o anları anlatırken, “Amerikan filmi gibiydi” dedi. söz konusu.

“Çok şaşırmıştım”

Kasırganın çıktığı arazinin yakınında esnaf olarak çalışan Ali Hüzeyf, “Çok şaşırdım, o zamanlar iş yoktu, sonra kasırga çıktı, Amerikan filmlerindeki gibiydi. Daha önce Türkiye’de hiç görmemiştim, gördüğümde çöpler yerden 20-30 metre yükseldi. İlginç bir durumdu. Yaklaşık 1 dakika sürdü.” Sözlerini kullandı.

“İstanbul’un kalbinde ilk kez buluştuk”

Aynı mahallede esnaflık yapan Oktay Karakaya, “Çay molasına gittik bir anda rüzgar çıktı ve iki hortum çıktı. Hayretle izledik, daha önce hiç karşılaşmamıştık, hortumun çıkabileceği kadar şiddetli bir rüzgar yoktu ama birdenbire oldu. 5-7 saniye sonra yok oldu, bir şey olmadı. Buradaki çocuklar görünce şaşırdık. Nazikçe konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu