Haber

Groenendijk: “Önemli olan 3 puandı”

FTA Antalyaspor Teknik Müdürü Alfons Groenendijk, Ümraniyespor maçı sonrasında 3 puan aldıkları için mutlu olduğunu belirterek, “Uzatmalardaki bu gol sevincimizi bir kez daha artırdı, bu 3 puanla üzerimizdeki baskı azaldı ama her şey yolunda değil. bitmiş.”

Spor Toto Harikalar Ligi’nin 21. haftasında FTA Antalyaspor, sahasında konuk ettiği Ümraniyespor’u uzatmalarda bulduğu golle 3-2 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Groenendijk, uzun süredir kazanamadıkları için takımın üzerinde baskı olduğunu vurgulayarak, “Sosyal medyada birkaç hafta galibiyet alamadıktan sonra bir türlü toparlanmaya çalışılan bir atmosfer yaratılmaya çalışılıyor. Sanki bir kriz ortamı yaratılmış gibi. Başakşehir, Fenerbahçe ve maçın son dakikalarına sayılmayan gol Galatasaray maçlarında iyi oynadı. Skora çeviremedik. Skor açısından bakıldığında 6 hafta sonra bu galibiyet iyiydi. Uzatmalardaki bu gol sevincimizi bir kat daha artırdı. Bu 3 puanla üzerimizdeki baskı azaldı. Her şey henüz bitmedi. Hala sorunlu bölgedeyiz” dedi.

“Sorunlu bölgeden çıkacağız”

Geriye düşmelerine rağmen 3-2 kazanmayı bildiklerini ifade eden Groenendijk, “Hatalar yapmaya devam ediyoruz. İlk golü çok rahat yedik. Hafta içi konuşuruz. Gol set üstü düzenlemeden geldi. Hata. İkinci gol yanlış pas seçiminden geldi. Bu hataları yapmamalıyız, daha kolay. Bu galibiyetlere uzanalım. Çok sevindim, değerli olan 3 puandı. Bu hedefe ulaştık. Bu galibiyetin üzerine 3 puan daha ekleyip sıkıntılı durumdan çıkmayı hedefliyoruz. 3 gün sonra Trabzonspor ile Gaziantepspor arasında maçlarımız var. Bu 2 maçtan da 3 puan almayı hedefliyoruz.” Oradan çıkaracağımız puanlarla sancılı süreci aşmayı düşünüyoruz” dedi. – ANTALYA

bozyaziajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu