Haber

Gazze’deki İnsanlık Dışı Saldırılar Atapark’ta Yeniden Sahnelendi

İsrail’in haftalardır devam eden insanlık dışı saldırıları nedeniyle büyük katliam ve yıkıma uğrayan Gazze, Giresun’un kalbi Atatürk Meydanı’nda (Atapark) temsili olarak resmedildi.

Giresun Belediyesi tarafından Atapark’ta özel olarak hazırlanan alanda, İsrail saldırılarının ardından Gazze’de yaşanan yıkım ve acının anlatıldığı fotoğraf sergisiyle yıkımın dramatize edildiği özel bir alan hazırlandı.

Fotoğraf sergisi ve yıkımın canlandırıldığı alanda açıklama yapan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, “Bugün burada gördüğünüz fotoğraf sergisiyle birlikte yaptığımız bu düzenleme, kentimizin meydanında düzenlediğimiz bir alandır. Şu anda Filistin’de yaşanan insanlık trajedisi konusunda farkındalık yaratıyoruz.”

İsrail’in asıl hedefinin katliam olduğunu vurgulayan Şenlikoğlu, şöyle konuştu; “İnsanlığın gözü önünde devam eden bir vahşet var, maalesef uluslararası hukuku ve tüm insani değerleri hiçe sayarak hala devam eden bir vahşet. İnsanlığın savaşa dur, vahşete dur demesi gerekirken, özellikle batı dünyasının Hala bu vahşeti izliyor ve destekliyor olmak utanç verici.” Bu dikkat çekici bir durum. Tarih bunu yargılayacaktır. Ancak şunu da söylemek gerekir ki İsrail’in asıl niyeti savaş değil, kadın, çocuk, yaşlı, genç fark etmeksizin özellikle hastaneler ve sivil yerleşim yerleri olmak üzere sivil hedeflere kasten saldırarak bir vahşettir. Bu bir katliamın yaşandığını gösterdi.” dedi.

Şenlikoğlu ayrıca bu katliamın ve vahşetin bir an önce sağduyuyla durdurulması gerektiğini belirterek, “Orada nasıl bir ortamın yaşandığını her ne kadar sadece yıkım ve enkaz olarak göstersek de halkımız bunun aslında çok daha ağır bir durum olduğunun bilincindedir. çok daha büyük bir katliam.” “Empatiyle görülsün diye bu düzenlemeyi yaptık. Bu katliamın ve vahşetin bir an önce sağduyuyla durdurulması gerekiyor” dedi. -GİRESUN

damal-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu