Haber

Fatih Portakal, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bakanlığa Vermek İstediği İsimleri Açıkladı

Gazeteci Fatih Portakal, Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde kabineye dahil etmeyi planladığı bazı isimleri açıkladı.

İşte Fatih Portakal’ın açıklamaları ?

Türkiye’nin konuştuğu 14 Mayıs seçimlerine az bir süre kala siyasi lobiyi harekete geçirecek iddialar atılmaya devam ediyor.

Son olarak Gazeteci Fatih Portakal’dan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın seçimleri kazanması durumunda kabineye atayacağı isimlerle ilgili dikkat çekici bir tartışma geldi.

Portakal, sosyal medya hesabından yaptığı yayında Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanması durumunda bakanlıklara düşündüğü isimleri tek tek açıkladı.

Portakal, sosyal medya hesabından “Kılıçdaroğlu kazanırsa kimi aday göstermek istiyor?” soruyu yanıtladı. İşte Fatih Portakal’ın tezlerine göre Kemal Kılıçdaroğlu’nun kabinede düşündüğü isimler:

Aileden sorumlu bakanlık için Selin Sayek Böke’nin düşünüldüğünü ancak Dışişleri Bakanlığı için de kendisinin düşünüldüğünü söyledi.

“Çalışma Bakanı olarak Bülent Kuşoğlu’nun adı ön planda.”

Engin Özkoç, İçişleri Bakanlığı için düşünülüyordu.”

“Bomba iddiası” ifadesini kullanan Portakal, “İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın genel başkan yardımcılığı yapacağı sanılıyor, kabinede Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ayrılacak. Çevre ve Şehircilik görevlerini iki ayrı bakan yürütecek” . İmamoğlu o bakanların başında olacak. Koordinatör de başkan yardımcısı gibi. Yani… Mansur Yavaş, tarımsal kalkınmaya bağlanacak” dedi.

Öte yandan önceki gün Çanakkale’de miting yapan Kemal Kılıçdaroğlu, seçimi kazanması halinde kabinede Ahmet Akın ve Muharrem Erkek’e bakan olarak görev vermek istediğini söyledi.

sariz-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu