Haber

Fahrettin Koca kimdir?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kabinede devam kararı aldığı iki bakandan biri oldu.

Fahrettin Koca, 1965 yılında Konya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Konya’da tamamlayan Koca, Bursa Erkek Lisesi’nden mezun oldu.

1988 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olarak tıp doktoru unvanını alan Fahrettin Koca, ihtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda tamamlayarak 1995 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmuştur.

Koca, çeşitli sağlık kuruluşlarında hekimlik ve tıbbi yöneticilik yaptı. Lideri olduğu Türkiye Eğitim, Sağlık ve Araştırma (TESA) Vakfı tarafından 2009 yılında kurulan İstanbul Medipol Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Başkanlığını yürütmüştür.

Koca, evli ve dört çocuk babasıdır.

Dış Ekonomik Tahviller Kurulu (DEİK) Eğitim Komisyonu İstihdam Kurulu Başkan Yardımcılığı, Vakıf Üniversite Hastaneleri Birliği Başkanlığı ve Hizmet İhracatçıları Birliği Sağlık Hizmetleri Komisyonu Başkanlığı görevlerini de yürütmektedir.

2018 yılında Sağlık Bakanlığı’na atanan Koca, İstanbul Medipol Üniversitesi’ndeki hisselerini kardeşlerine devretti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu