Haber

Düvesini depremzedelere bağışlayan 70 yaşındaki kadın bu kez ördüğü çorapları gönderdi.

3 çocuk ve 8 torun sahibi Sarıgül Kaçan (70), düvesini KARS’ta satarak 13 bin lirayı depremzedelere bağışladı, bu kez de ördüğü yün çorapları bu bölgeye gönderdi. Depremzedeleri soğuktan koruyacak çorabı Akyaka Kaymakamı Selçuk Köksal’a teslim eden Sarıgül Kaçan, herkesin elinden gelenin en iyisini yapmasını istedi.

Türkiye, Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki depremin ardından binlerce kişinin hayatını kaybettiği bölgedeki yaraları sarmak için seferber oldu. 7’den 70’e herkes kendi imkanlarıyla geçimini sağlamaya çalışırken, Kars’ın Akyaka ilçesine bağlı Karahan köyünde oturan Sarıgül Kaçan da düvesini satarak elde ettiği 13 bin lirayı depremzedelere gönderdi. . Bu olayın ardından Sarıgül Kaçan, Aras EDAŞ Genel Müdürlüğü’nün düveyi depremzedelere bağışladığını duyurdu.

Sarıgül Kaçan, kış kuralları nedeniyle depremzedelerin üşümemesi için şimdi de çorap ördü. Kaçan, dokuma yaparken göğsünde sakladığı 20 çift yün çorap, başörtüsü, havlu ve diğer kıyafetleri kendisini ziyarete gelen Akyaka Kaymakamı Selçuk Köksal’a teslim etti. Herkesi depremzedelere yardıma çağıran Sarıgül Kaçan, elinden gelen desteği vermeye devam edeceğini söyledi. Düvesini umreye gitmek için beslediğini belirten Kaçan, “Deprem mağdurlarına yapılan yardımlar umre gibidir. Bu yardımlarla kendimi umreye gitmiş gibi hissettim. Daha fazla yardım yapmaya devam edeceğim.”

Sarıgül Kaçan’a teşekkür eden Kaymakam Selçuk Köksal, kendisine teslim edilen çorap ve eşyaları deprem bölgesine göndereceğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu