Haber

Didim Avrupa Deniz Çöpü İzleme Programı Kapsamında Sahil Temizlendi

Didim Uslu Sitesi Sahili’nde Didim Belediyesi, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı ve Didim Plogging kümelenmesi tarafından kıyı temizliği yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Didim Plogging Kümesi ve Türkiye Çevre Eğitim Vakfı ile Didim Fener Koyu’nda Avrupa Deniz Çöpü İzleme programı gerçekleştirildi.

Etkinliğin ardından aynı program Fevzipaşa Mahallesi Uslu Sitesi Plajı’nda gerçekleştirildi. Programa Didim Belediyesi Başkan Yardımcısı Zeynel Şener, Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Aslı Kıray, Didim Plogging Kümesi ve istekli vatandaşlar katıldı. Deniz çöplerinin izlenmesi ve deniz çöpü konusunun ele alınmasını amaçlayan program kapsamında, Uslu Sitesi Kıyı bölgesinde yetkililer tarafından ağır insan yapımı atık ve çöpler tespit edildi. Didim Belediyesi ekipleri ve gönüllüleri tarafından atıklar temizlenip yok edildi.

Didimli vatandaşlarımızı ve misafirlerimizi daha duyarlı olmaya davet eden Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Aslı Kıray, “Bugün Didim Plogging Grubu ile Uslu Sahilindeyiz. Türkiye Çevre Eğitim Vakfı ile Fener Körfezi’nde başlattığımız Avrupa Deniz Çöpü İzleme Programını bugün Fevzipaşa Mahallesi Uslu Sitesi Sahilinde gerçekleştirdik. Fener Koyu’nda balıkçılıkla ilgili buluntulara rastlarken burada daha çok insan yapımı cam, plastik ve sigara izmaritlerine rastlıyoruz. Didim’e gelen değerli misafirlerimizi ve vatandaşlarımızı çevreye daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, “Avrupa Deniz Çöpü İzleme Programımızı Türkiye Çevre Eğitim Vakfı, Didim Pogging Grubu ve Belediyemiz ile birlikte yürütüyoruz. Bugün Uslu Sitesi Sahilinde çalışmalarımızı yaptık. Bölgede büyük miktarda insan yapımı atık ve çöp bulunmasından ve şehrimizin kirlenmesinden üzüntü duysak da gerekli çalışmaları yaptık. Gelecek nesillere daha temiz bir doğa bırakmak için vatandaşlarımızı çevremizi daha temiz tutmaya davet ediyoruz.” sözlerini kullandı.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu