Haber

CHP Ankara İl Başkanı Akıllı: Kılıçdaroğlu ile yerel seçimler yapılmalı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı seçimini kaybetmesinin ardından CHP’de partide başlayan ‘değişim’ tartışmalarına CHP Ankara İl Başkanı Hikmet Akıllı da katıldı.

Smart, katıldığı bir televizyon programında, “Başkan değişikliği bir şeyi değiştirmez. Cumhurbaşkanımızla birlikte yerel seçimlerin yapılacağı kanaatindeyiz” dedi.

akıllı dedi ki:

ÇÖZMEMİZ GEREKEN BAŞKA ŞEYLER VAR: Talepler haksız değil. Bunu il başkanları toplantısında da tartıştık. Bir değişim, dönüşüm, yenilenme isteği ne derseniz deyin. Sadece bu var. Oradaki talep genel lider değişikliği ile sınırlıdır. Bununla bir sorunu çözebileceğimize inanmıyoruz. Partinin sorunu genel başkanının sorunu değil. Halletmemiz gereken başka şeyler var. Bunların konuşulması gerekiyor. Bunlar olmadan sadece ‘Başkanı Değiştir’. O gitti, bu geldi, bitmesi gerekiyordu. Öyle bir şey yok. Biz buna karşıyız.

YEREL SEÇİM SONRASI DÖNÜŞÜMLER: Elbette bu sorunları çözmemiz gerekiyor. Parti içi demokrasiyi geliştirmeliyiz. Parti örgütlerini güçlendirmeliyiz. Yapacak çok şey var. Bunlar yapılmadan, sadece kişiyi değiştirerek hiçbir şeyi çözemezsiniz. CHP sadece bir lider partisi değildir. Tabii ki, genel lider en değerli belirleyicidir. Diğer partiler kadar olmasa da CHP’de aynı. Ama dediğim gibi partinin yapısal sorunlarının çözülmesi gerekiyor. Genel Lider, kazığı çakmaya niyeti olmadığını söylüyor. Ancak yerel seçimlerin Sayın Genel Başkanımızla birlikte yapılması gerektiği kanaatindeyiz. Bundan sonra partinin iç dinamikleri içerisinde partinin ihtiyacı olan değişim ve dönüşümlerin adı ne olursa olsun olacaktır. (HABER MERKEZİ)

sultanbeyli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu