Ekonomi

Bakan Uraloğlu Gayrettepe-Kağıthane Metro Sınırını Kullandı

Açılışı 29 Ocak Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen Gayrettepe-Kağıthane Metrosu’nun havalimanı yolcuları arasında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu da vardı.

Bakan Uraloğlu, İstanbul’daki programlarının ardından Ankara’ya dönmek için İstanbul Havalimanı’na giderken yeni metro hattını kullanmayı tercih etti.

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro hattının son bağlantısı olan Gayrettepe-Kağıthane Metro hattının hizmete açılmasıyla Gayrettepe’den İstanbul Havalimanı’na ulaşım süresinin 30 dakikaya düşmesi İstanbulluları sevindirdi.

Bakan Uraloğlu ile birlikte metroda yolculuk yapan yolcular, trafik yoğunluğu nedeniyle uçağa yetişme telaşını ortadan kaldırdı. “Gayrettepe-Kağıthane Metrosu”Sınırın açılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Gayrettepe-Kağıthane Metrosu açıldığı ilk gün 1302 yolcuya, açıldığı günden bu yana ise toplam 8 bin 113 yolcuya hizmet verdi. Yeni hattın hizmete girmesiyle Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro sınırındaki yolcu sayısında yüzde 13 artış yaşandı.

 

kula-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu