Haber

Avrupa Hayaliyle İngiltere ve Almanya’ya Sığınma İsteyenlere Kötü Haber: 50 Bin Türk Sınır Dışı Edilecek

Almanya ve İngiltere’de günlerdir konuşulan karar resmen onaylandı. Alınan karar doğrultusunda İngiltere, kaçak Türkleri Ruanda’ya gönderecek. Alman Parlamentosu ‘hızlı sınır’ yasasını resmen kabul etti. İlk aşamada yaklaşık 50 bin Türk sınır dışı edilecek.

İşte Ali Gülen’in Sözcü’deki haberindeki ayrıntılar…

Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/avrupa-ya-gi…

Almanya ve İngiltere parlamentolarında ülkelerine yasa dışı yollardan gelen ve “sığınma hakkı bulunmayan” kişilerin hızla sınır dışı edilmesini öngören maddeler çıkardı.

Karara göre İngiltere’ye yasa dışı yollardan giden Türkler, sığınma talepleri reddedildikten sonra ülkelerinin onları geri almaması halinde Ruanda’da kurulacak kampa gönderilecek ve sınır dışı edilen diğer ülke vatandaşlarıyla birlikte kalacak.

Almanya yasa değişikliğini ‘hızlı ve kolay sınır dışı etme’ durumuyla onayladı. İlk aşamada İngiltere ile birlikte toplam 50 bin Türk’ün sınır dışı edilmesi bekleniyor.

Yüzde 87’lik oranla sığınma talepleri en çok reddedilenlerin başında Türkler gelirken, iki ülkeden sınır dışında bekleyenlerin toplam sayısı 60 bini aştı. AB ile varılan anlaşma uyarınca Almanya’nın Ruanda veya Doğu Avrupa kampları 2026 yılında kurulacak.

Almanya Federal Meclisi’nde dün kabul edilen ve İltica Kanunu ile sınır dışı edilme durumlarını düzenleyen değişiklik, mevcut uygulamaları önemli ölçüde değiştiriyor.

Değişikliklerin polisin karşılaştığı sorunlara çözüm olması öngörülüyor. İşte yeni değişiklikler:

– Polis memurlarına daha geniş yetkiler verilecek.

– Gözaltı süresi uzatılacak.

– İşbirliği yapmayanlar gözaltına alınacak.

– İnsan kaçakçıları sınır dışı edilecek.

– Seri hatalar anında gönderilecektir.

-Yahudi düşmanlığı yapanlar sınır dışı edilecek.

haber-biga.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu