Haber

ASDER Başkan Yardımcısı Mehmet Kanmaz’dan 28 Şubat Açıklaması

Adalet Savunucuları Derneği (ASDER) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Kanmaz, her dönemde yaşanan bir dönemde kendisini hala uyuyan dev kılığına sokan derin dokuma tezgahı senaryosunun diğer adla devam ettiğine inandıklarını belirtti. toplumun bir kısmı bir şekilde acı çekti ve neredeyse hayatını ve psikolojisini çizdi.

Kanmaz yaptığı yazılı açıklamada, milletlerin hayatlarında asla yaşamak istemeyecekleri karanlık günler olduğunu ve bu kara günlerin darbelerini unutmamak için irili ufaklı darbeler, ana darbeler, orta darbeler, post darbeler, çocuk darbeleri ve onlarca taşeron darbe senaryosu akıllara kazındı.

26. yıl dönümünü hiçbir zaman unutmayacakları ve asla unutamayacakları “28 Şubat darbesi”nin böylesine kasvetli bir geçmişin en karanlık dönemlerinden birinin adı olduğunu vurgulayan Kanmaz, şu değerlendirmede bulundu:

“28 Şubat, toplumun her kesiminin bir şekilde acılar çektiği, adeta canına kıydığı, psikolojisinin bir başka isimle devam ettiği bir dönemin hala uyuyan dev modunda koruyan derin bir tezgâh senaryosunun devam ettiğine inanıyoruz. Bizler, bu aziz milleti kontrol altında tutmak isteyen eski Türkiye hasreti devam ediyor.Vesayete ve onların taşeronlarına fırsat vermeyelim.”

Kanmaz, sivil anayasanın darbecilerin şevklerini ölüme terk edecek kalıcı ve köklü bir tahlil olacağını, böylece milliye inanmayanların yine farklı mecralar arayacağını ve karşı koyma çabalarının sonuçlanacağını kaydetti. son.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu