Yaşam

37. Gençlik Günleri “Sahne Dekor ve Kostüm Bölümü Öğrenci Eserleri Sergisi” Ziyaretçilerini Bekliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından düzenlenen 37. Gençlik Günleri kapsamında MSGSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Süsleme ve Kostüm Bölümü tarafından hazırlanan stant, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi fuayesinde seyirciyle buluşuyor.

Bölümün eğitim-öğretim programında son bir yılda üretilen eserlerden oluşan sergi, dekor, kostüm ve kukla sanatı bölümlerinin uygulamalarını birinci sınıf öğrencilerinden lisansüstü eğitime kadar uzanan bir sıra ile çizimler eşliğinde sunuyor, modeller, kostümler, aksesuarlar ve üç boyutlu örnekler.

Sergi, sahne tasarımı eğitimi çerçevesinde tiyatro, opera ve sinema projelerinde gelişen üretim sürecini ve bu alanda akademik eğitim alan öğrencilerin bir metne yaklaşım biçimini, farklı kesimlerden öğrencilerin izlediği yöntemi görünür kılması açısından değerlidir. tiyatro eğitimi alan disiplinler birbirlerinin yaklaşımlarını tanırlar.

Kuklacılık alanında sergilenen eserler, karakter tasarımına yönelik yaylı kukla, stop motion, muppet kukla ve 3d yazıcı uygulamaları açısından dikkat çekiyor. Bir klasik haline gelen bu buluşmada, bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek bir etkinlik, bir öğrencinin belirli gün ve saatlerde canlı çizim yoluyla eskiz sürecini izleyicilere sunduğu stant konseptinde olacak. . Stand, 12 Mayıs’a kadar seyirciyle buluşmaya devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

mentesehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu